Egy tanulmány szerint a levegőszennyezés csak Kínában évi 1,6 millió halálesettel kapcsolható össze!!!!
A környezeti levegő szennyezése csak Kínában évi 1,6 millió (napi 4400) ember halálában játszhat szerepet, állítja egy új tanulmány.
A Berkeley Earth kutatási szervezet adatai a korábban publikált adatoknál (ld. korábbi cikkünket) is szigorúbb képet festenek a levegőszennyezés humán egészségügyi hatásáról. A kutatás a Kína területén emittált levegőszennyezők forrásait is feltérképezi, és arra a következtetésre jut, hogy a Pekinget rendszeresen sújtó szmog nagyobbrészt egy távolabbi ipari zónából érkezik. Ez jelentősen megnehezítheti a kormányzat arra irányuló erőfeszítéseit, hogy a 2022. évi téli olimpiai játékokra a főváros levegőminőségét javítsák.
A statisztikai alapú kutatás további fontos következtetése, hogy a kínai lakosság három nyolcad része az USA előírások alapján szennyezettnek minősülő levegőt lélegez be. Ebben a vonatkozásban a legnagyobb jelentőségű szennyezőanyag a PM2.5, vagyis a 2,5 mikrométernél kisebb átmérőjű porszemcsékből álló finom szálló por, amely az emberi tüdő gázcseréért felelős régiójába (az alveolusokba) is bekerül, ahonnan akár csak részben a véráramba tovább jutva is számos egészségprobléma kialakulását okozhatja, mint pl. az asztma, vagy a keringési rendszert érintő betegségek. Ugyanakkor a finom szálló por karcinogén hatása is bizonyított.
Forrás: New York Times